img

Jak działa sauna?


Niedostateczne obniżenie temperatury ciała może nie tylko spowodować ból głowy, ale również wywołać uczucie osłabienia. Po dokładnym osuszeniu skóry warto wetrzeć w nią balsam. I koniecznie napić się wody mineralnej lub soku! Co po saunie? Dokładnie umyj włosy i wetrzyj w nie odżywkę.

Załóż turban z ręcznika. Dobroczynne substancję działają teraz ze zdwojoną siłą. Po ostatniej kąpieli parowej musisz umyć dokładnie całe ciało. To doskonała okazja do usunięcia zrogowaciałego naskórka. Weź peeling i szorstką gąbkę i masuj skórę. Po osuszeniu natrzyj ciało balsamem nawilżającym.

To konieczne. Podczas seansu w saunie twoja skóra wypoci około 1.5 litra wody i będzie potrzebowała nawilżenia. Sprawdź, czy możesz korzystać z sauny? Nie powinniśmy korzystać z sauny, jeśli cierpimy na: - nadciśnienie powyżej 200/120 mmHg; - niewydolność krążenia; - choroby układu nerwowego, płuc, nerek, wątroby; - cukrzycę; - nowotwory złośliwe; - grzybicę skóry.

Finowie mawiają: z sauny może korzystać każdy, kto potrafi do niej dojść. Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy stan naszego zdrowia pozwala na seans w saunie, skonsultujmy się najpierw z lekarzem. Opis zbiorowego działania. Sauna ma bezdno wartości - dostosowuje obieganie krwi, klaruje układ, potęguje go.

Popiera rozwiązać mięśnie natomiast zrelaksować się. Ma samymi korzystny wpływ na układ nerwowy oraz pozycję mentalną. Sportowcy przechodzą do sauny, by odwołać zaczyny w mięśniach i zregenerować energii. W saunie fińskiej, tytułowanej również suchą, gorączka dochodzi aż do 85-100°C, natomiast wilgotność jest nieszeroka.

Natomiast sauna parowa, czy tzw. łaźnia rzymska, ujmuje się niższą gorączką (40-50°C), ale dominuje w niej o wiele większa wilgotność, dochodząca nawet do 100 proc. Już po pierwszej wizycie w saunie twoja cera będzie wyglądała kilka latek młodziej. Wyczujesz się nadzwyczajnie. Sauna, jednakowo jak prawdziwy instruktaż, powoduje emitowanie endorfin - hormonów, jakie aktywują w rozumu kontrakcje tożsame jak morfina.

W jednej chwili pozostają stłumione każde bóle a ewoluuje się nastrój. Duża gorączka rodzi poszerzenie naczyń krwionośnych a pogłąb pocenie się ,co mami zasobą ubytek ciśnienia. Serce musi pracować intensywniej. Twoje tętno ożywia do 150 najść na minutę. System szuka aczkolwiek do utrzymania szablonowego ciśnienia. Iżby rozcieńczyć pogrubioną farba, nakłada wodę z tkanki tłustej. W ten sposób pozbywasz się wszelkich obrzęków.